Home » اطلاعیه های مهم » نحوه ثبت نام آزمون SAT

چگونه برای آزمون SAT ثبت نام کنم؟

ثبت نام برای آزمون SAT علی رغم ساده به نظر رسیدن، دارای سختی های خاص خودش میباشد و باید توجه داشت که در فرایند ثبت نام، بخشهایی دارای اهمیت حیاتی بوده که باید با دقت فراوان پر شوند و بخشهایی دیگر علی رغم زمان گیر بودن اهمیت چندانی ندارند و میتوان از آنها گذشت!

در این مقاله با کمک تصاویر مرحله به مرحله، ثبت نام آزمون SAT آموزش داده خواهد شد.

راهنمای مرحله به مرحله ثبت نام آزمون SAT

۱: ابتدا مانند تصویر زیرباید به صفحه اصلی سایت collegeboard.org  رفته روی کلمه Register در بالای صفحه سمت راست کلیک کنید. در این مرحله باید یک حساب کاربری برای خود بسازید.

 

۲: پس از ایجاد حساب کاربری و ورود به حساب خود با صفحه زیر مواجه میشوید و در این بخشCollege Board  به شما خواهد گفت که مراحل ثبت نام بین ۳۰ تا ۴۰ دقیقه طول خواهد کشید! البته ما در زمان کوتاهتری این کار را انجام خواهیم داد. برای ادامه مراحل ثبت نام دکمه ادامه را بزنید .

 

۳: در این مرحله بخش پرسشنامه طولانی شروع میشود.بعضی از این قسمت ها مهم و بعضی کم اهمیت تر میباشند که ما مرحله به مرحله به شما این موضوع را تذکر خواهیم داد.

۴: بخش Personal Information  : این بخش که در زیر میبینید بسیار مهم بوده و باید با دقت فراوان پر شود. مطمئین شوید هر اطلاعاتی اینجا وارد میکنید ۱۰۰% صحیح و دقیق باشد.

 

۵: بخش Demographics :این بخش که در حقیقت اطلاعات آماری را در مورد متقاضیان جمع آوری میکند از اهمیت زیادی برخوردار نیست و ابد تاثیری روی نمره و آزمون ندارد. پر کردن این بخشاختیاری است.

۶: بخش Create Student Profile: این قسمت نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار نیست. این قسمت بسیار وقتگیر بوده و در حقیقت اطلاعات شما به عنوان خوراک به کالجها داده میشود و این کالجها شروع به ارسال ایمیلهای تبلیغاتی برای شما خواهند نمود.اگر دوست دارید از این قبیل ایمیلها دریافت کنید این بخش را دقیق پر نمایید در غیر اینصورت این قسمت هیچ اثری روی نمره و پذیرش شما ندارد.

 

۷: بخش بیان ریز سابقه تحصیلی: دقت کنید که هیچ کدام از این زیر گروه ها که در تصویر زیر ملاحظه میکنید در آزمون SAT  کوچکترین اثری ندارد و اگر زمان کافی جهت پر کردن تمام این اطلاعات ندارید همه را خالی گذاشته و به بخش بعد بروید.

۸: بخش Select Test & Center : وقتی به این قسمت رسیدید در حقیقت به مهمترین بخش مرحله ثبت نام رسیده اید!صفحه ی اول Terms & Conditions  قوانین و مقرراتی را تصریح میکند که شما برای شرکت در آزمون باید با همه آنها موافقت نمایید.متن این صفحه خیلی طولانی است اما خلاصه آن را برایتان در ۲ جمله می آوریم:

  • قول میدهید که روز ازمون sat تقلب نکنید.قول میدهید از موبایل استفاده نکنید و در طول  ازمون اس ای تی با کسی صحبت نکنید.
  • شما همان کسی هستید که اظهار میکنید و شخص دیگری به جای شما آزمون نخواهد داد.

۹: تاریخ و ساعت آزمون خود را انتخاب نمایید.

۱۰: مرکز آزمون خود را انتخاب نمایید.

۱۱: عکس خود را آپلود نمایید.در این بخش حتما به دستورالعملهای سایت توجه نمایید چون بی دقتی منجر به عدم نهایی شدن ثبت نام خواهد شد و شما باید دوباره زحمت ثبت را انجام دهید.

این کل مراحل ثبت نام SAT  بود که اگر بخشهایی که گفتم مهم نیستند را پر نکرده باشید کلا باید زمانی حدود ۵ دقیقه را برای آن صرف کرده باشید.

نکته مهم: حتما حداقل ۶ هفته زودتر به ثبت نام اقدام نمایید تا مشمول هزینه های جانبی و جریمه و غیره نشوید.